مقالات

طراحی خانه برای عاشقان گیاه

طراحی خانه برای عاشقان گیاه

آیا می خواهید یک جنگل آپارتمانی برای خانه جدید خود طراحی کنید؟ در این راهنمای کامل، ما برخی از جدیدترین ایده‌ها و نکات طراحی سبز را برای  طراحی خانه برای عاشقان گیاه نشان می‌دهیم.

 1. ایده های دکور جنگل شهری
 2. لوازم و ابزار ضروری
 3. چه عواملی بر انتخاب گیاه جدید شما تأثیر می گذارد
 4. با کدام گیاهان باید شروع کرد
 5. نکات مراقبتی

1) جنگل آپارتمانی و ایده های دکور خانه

نکته کلیدی ، تنوع است. مفهوم اساسی هر جنگل آپارتمانی تقلید از طبیعت در تنوع خارق‌العاده گونه‌ها، اندازه‌ها، فرم‌ها و رنگ‌های آن است. هنگام طراحی یک جنگل آپارتمانی شخصی در خانه، تنوع بسیار مهم است، مانند طبیعت.

ترکیب اندازه های مختلف گیاهان اولین قدم برای ایجاد جنگل آپارتمانی شماست. به عنوان مثال، یک غول بزرگ که روی زمین قرار می گیرد بخرید و آن را با تعدادی کوچکتر مخلوط کنید. چند پایه گیاهی و آویزهای طناب را امتحان کنید تا گیاهان خود را در سطوح مختلف نمایش دهید.

اگر فقط به سراغ همان بافت ها بروید، مانند همه برگ ها کوچک یا برگ های بزرگ یا خاردار باشد، باغ شما خسته کننده به نظر می رسد.

شخصی سازی کنید

indoor-plant-sanctuary-home-plant-corner.jpg

اغلب با گلدان های خود بازی کنید. مقداری سفال، مس و غیره آماده کنید سپس آنها را با هم مخلوط کنید. شمع و اشیاء شخصی را به قلب خود اضافه کنید.

اگر چند گلدان یا فنجان چای قدیمی دارید، مواد خوبی برای سفارشی کردن آنها با رنگ خواهند بود. یا، می توانید برخی از فروشگاه های آنلاین یا سایر فروشگاه های قدیمی را پیدا کنید.

 

یک تجربه چند حسی طراحی خانه برای عاشقان گیاه

به آخرین پیاده روی خود در جنگل یا طبیعت فکر کنید. فراتر از تماشای درختان، گیاهان و بوته‌ها، چه صداهایی را می‌شنیدید، چه عطرهایی را استشمام می‌کردید؟

با افزودن یک لیست پخش ASMR گیاهی یا صدای طبیعت، یا با قرار دادن نمونه های معطر مانند اسطوخودوس، یاس یا علف لیمو، چنین خاطراتی را در خانه خود بازسازی کنید. Pot-pourri هم همینطور.

تلاش برای خشنود کردن تمام حواس، این جوهره طراحی موفق بیوفیلیک و طراحی جنگل آپارتمانی است!

 

کتابخانه سبز – بهترین ایده برای محل کار

green-library-plant-shelf-home-office-workspace.jpg

استفاده از کتابخانه اضافی در خانه و پر کردن آن با انواع مختلف گیاهان ایده خوبی برای شروع است. کاکتوس ها و گیاهان آبدار اولین توصیه ما هستند. آن‌ها به اندازه‌ای زیبا و کوچک هستند که می‌توان آن‌ها را در هر مکانی قرار داد

برخی از گیاهان دیگر با فواید مشابه عبارتند از سانسوریا ، گیاهان مار، فیلودندرون و قاشقی و …

 

دیوار سبز (گرین وال) برای حمام در طراحی خانه برای عاشقان گیاه

مشکلی نیست اگر حمام شما بزرگ یا باریک، سنتی یا فوق مدرن باشد، یک یا دو گیاه آپارتمانی همیشه برجسته‌ای چشمگیر ایجاد می‌کنند.

مکان هایی مانند قفسه گوشه ای و سینک حمام رومیزی ایده آل هستند. همچنین می توانید گلدان های مکنده را روی دیوارها بچسبانید. واقعا کار می کند و نتیجه چشمگیر است!

حمام هتل بیوفیلیک در شرق لندن (هتل لمان لاک - طراحی توسط مایکل پری)

حمام هتل بیوفیلیک در شرق لندن (هتل لمان لاک – طراحی توسط مایکل پری)

حمام مرطوب ترین فضا در خانه شماست، که حاکی از شرایط ایده آل گرمسیری است که گیاهان خاص آن را دوست خواهند داشت.

به غیر از سرخس ها و کالاته های زرق و برق دار همانطور که در بالا پیشنهاد شد، می توانید آن را با برخی دیگر از گیاهان جنگلی آپارتمانی مانند:

 • همیشه سبز چینی
 • سوسن صلح
 • فیلودندرون
 • بامبو

در اطراف پنجره ها بازی کنید

aloe-vera-pilea-best-plants-for-windowsill-kitchen.jpg

به خصوص اگر آشپزخانه شما آشپزخانه کوچک باشد.

برخی از گیاهان کوچک مانند آلوئه یا کاکتوس و گیاهان آبدار برای این بازی مناسب هستند. می توانید آنها را در اندازه های مختلف گلدان بکارید و در کنار طاقچه های آشپزخانه خود به نمایش بگذارید.

علاوه بر این، می توانید از فضای اضافی روی چرخ دستی های خود، قفسه های باز، بالای یخچال، میز کار اضافی یا ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

 

یک یا دو بیانیه بزرگ اضافه کنید – بهترین برای اتاق نشیمن

از امتحان یک گیاه غول پیکر و برگ بزرگ نترسید. از این که چگونه جنگلی (اما نه درهم و برهم) این عبارت بزرگ فضای زندگی شما را متحول می کند شگفت زده خواهید شد.

اما اگر در نظر دارید یک گیاه بزرگ گران قیمت تهیه کنید، قبل از آن تکالیف خود را انجام دهید تا در هزینه خود صرفه جویی کنید. این وبلاگ اینجاست تا پشت شما را بپوشاند و به سوالات شما در مورد مراقبت از گیاهان داخلی پاسخ دهد. برخی از گیاهان بزرگ:

 • آلوکازیا
 • درخت موز
 • گیاه پنکیک
 • فیکوس لیراتا
 • گیاه پنیر سوئیسی
 • پرنده بهشتی

2) باغبانی جنگل شهری: ابزار و لوازم ضروری

برای شروع و نگهداری یک جنگل شهری، در اینجا ابزارها و لوازم جانبی باغبانی داخلی ضروری هستند که در برخی مواقع به آنها نیاز خواهید داشت. آنچه شما نیاز خواهید داشت:

 • هر دو نوع خاک گلدان را تهیه کنید.

دو نوع خاک گیاهان آپارتمانی وجود دارد: خاکی با زهکشی خوب و غنی از شن (برای کاکتوس ها، ساکولنت ها و گیاهان آپارتمانی نوع خشک مرتبط)، و خاک مرطوب برای اکثر گیاهان آپارتمانی معمولی، به ویژه گیاهان گرمسیری.

هنگامی که به گیاه خود خاک اضافه می کنید یا دوباره گلکاری می کنید، نوع خاک مورد علاقه آنها را بررسی کنید. همچنین، خاک ارگانیک برای گیاهان بهترین است و همچنین توسط بسیاری از کارشناسان توصیه می شود.

 • کود (معروف به غذای گیاهی)
 • سینی و نعلبکی (برای زهکشی و به منظور آبیاری راحت از زیر)
 • آب پاش
 • گلدان ها
 • گلدان های خود آبیاری.

برای آرامش بیشتر، اگر گیاهان زیادی دارید، یا زمانی که از خانه دور هستید، از گلدان های خودآبیاری استفاده کنید. آنها شرکای کلیدی من برای نگهداری از نوع تشنه گیاهان داخلی هستند.

 

موارد اضافی :

 • دستکش باغبانی
 • ماسه با رنگ های مختلف برای رویه تزئینی
 • مینی بیل و چنگک به این دلیل که بامزه هستند و شما را شبیه یک حرفه ای می کند
 • اسپری مستر

 

لوازم جانبی تکثیر گیاه

آیا می دانستید که می توانید یک قلمه گیاهی را به نوزادان زیادی تکثیر کنید؟ من به راحتی این کار را با پوتوس طلایی خود (و همچنین با یک دانه آووکادو) انجام داده ام. بسیاری از گیاهان آپارتمانی دوستدار تکثیر هستند.

برای باغبانانی که بودجه فکری دارند یا اگر به فکر تکثیر گیاهان خود برای لذت بردن از رشد آنها هستید، به صفحات تکثیر، لوله های تکثیر یا حتی فقط یک لیوان یا گلدان نیاز دارید.

 

3) کدام عوامل بر انتخاب گیاهان جدید تأثیر می گذارد؟

این عوامل در انتخاب گیاهان جدید شما تأثیر دارند:

 • سطوح رطوبت و قرار گرفتن در معرض نور در خانه شما
 • آیا شما حیوانات خانگی یا کودکان دارید؟
 • مدت زمانی که در خانه هستید

به عنوان مثال، اگر سطح رطوبت در خانه شما بالا باشد، گیاهانی مانند سرخس و کالاتیا بسیار زیبا برای رشد شگفت انگیز هستند، زیرا برای رشد به رطوبت بالایی نیاز دارند.

اما بیشتر خانه‌ها در سمت خشکی قرار دارند، بنابراین گونه‌های سخت‌تر مانند هیولاهای بزرگ، ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها برای مبتدیان مناسب‌تر هستند. این سه نیاز به حداقل نگهداری دارند و دوستداران گیاهان را که به طور منظم در خانه نیستند راضی می کند.

اگر دوستان یا فرزندان پشمالو دارید، از پوتوس، فیلودندرون و سایر گیاهان سرسبز دوری کنید زیرا برای حیوانات خانگی سمی هستند. در اینجا می توانید لیست گیاهان سمی را بررسی کنید.

 

4) با کدام گیاهان شروع کنیم؟

گیاهان داخلی انواع مختلفی دارند و تأثیرات متفاوتی در فضای داخلی شما خواهند داشت. با گونه های مقاوم شروع کنید. این نه تنها در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه به شما کمک می کند تا تجربه بیشتری کسب کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

پس از چندین سال کمک به صاحبان گیاهان سرپوشیده در نمایش‌های گیاهی‌شان، متوجه شدم که بسیاری باید یادآوری شوند که گیاهان بومی خانه‌های انسان‌ساز ما نیستند و برخی در سازگاری با محیط جدیدشان بهتر از دیگران عمل می‌کنند.

در عین حال، احساس خوبی است که بدانید هر باغبان سرپوشیده هر از گاهی گیاهان را می کشد. آزمایش بخشی از هر فرآیند یادگیری است، بنابراین، دوستان گیاه من گناهی ندارند! هنگامی که با نیازهای گیاهان خود بیشتر آشنا شدید، می توانید به سراغ نمونه های عجیب و غریب تر و کمیاب تر بروید.

 

ساکولنت ها و کاکتوس ها

کاکتوس ها و ساکولنت ها مطمئناً ساده ترین گیاهان سرپوشیده برای مبتدیان هستند. ساکولنت ها و کاکتوس ها در غفلت و مانند خاک خشک به خوبی رشد می کنند. به اندازه سایر گیاهان به آنها آب ندهید.

ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها نزدیک‌تر به پنجره‌ها قرار می‌گیرند تا بتوانند نور خورشید زیادی را جذب کنند. در طول زمستان، فقط باید آنها را خنک و خشک نگه دارید.

 

گیاهان خزنده و دیوار نوردی

best-crawling-trailing-climbing-plants-golden-pothos.jpg

خزیدن و بالا رفتن از گیاهان فوراً یک اثر چشمگیر ایجاد می کند. اگر یک پرده باغ را کنار دیوار قرار دهید و اجازه دهید یک گیاه کوهنوردی روی آن رشد کند ، شما بت من هستید. برای باغبان‌های داخلی مبتدی، در اینجا برخی از تاک‌ها و کوهنوردانی که به راحتی رشد می‌کنند را در نظر بگیرید:

غوره ای: یک گیاه آبدار که واقعاً نور روشن و محیط های خشک را دوست دارد، به این معنی که خزنده کم نگهداری است. با رشته مروارید، بهتر است آنها را در یک سبد آویزان پرورش دهید.

انجیر خزنده: به دلیل داشتن شاخ و برگ سبز تیره کوچک و چرمی که مسحورکننده است و به راحتی با سایر گیاهان آپارتمانی تکمیل می شود، توسط بسیاری از باغبانان تحسین شده است. انجیر خزنده به دلیل رشد شدید نیز شناخته شده است و محیط خشک را دوست دارد، بنابراین، آن را بیش از حد آبیاری نکنید.

پوتوس:: بیشتر گونه‌های پوتوس می‌توانند در داخل خانه یا زیر نور مستقیم خورشید رشد کنند، بنابراین، پیدا کردن مکانی برای آن در اطراف خانه شما دردسرساز نیست.

پیچک: مانند پوتوس، این گیاه می تواند با طیف وسیعی از شرایط نوری سازگار شود و رشد بسیار سریعی داشته باشد. به ظرفی پهن و کم عمق نیاز دارد و مکانی را ترجیح می دهد که نور مستقیم خورشید در آن باشد. اگر عاشق شاخ و برگ همیشه سبز هستید، این را امتحان کنید.

فیلودندرون: این گیاه یکی از محبوب ترین گیاهان برای ایجاد یک جنگل شهری در داخل خانه است نه تنها به دلیل ظاهر جنگلی خود بلکه به دلیل نگهداری کم. در خاک خشک و نور متوسط ​​به راحتی رشد می کنند.

 

تراریوم ها، کوکداما، و گیاهان هوا

 terrariums-kokedamas-air-plants-urban-jungle.jpg

برای برخی جلوه های اضافی، می توانید چند گیاه غیرمعمول مانند گیاهان هوا را امتحان کنید یا تراریوم های خود را برای طراحی خانه برای عاشقان گیاه به کار ببرید. این نوع از اکوسیستم های گیاهی به حداقل مراقبت نیاز دارند و نیازی به مهارت های نگهداری خاصی ندارند.

تراریوم ها معمولاً در ظروف شیشه ای کوچک تا متوسط ​​رشد می کنند و گیاهان هوا معمولاً در داخل کره های شیشه ای دیده می شوند. برخلاف آنچه که به نظر می رسد نام آن وعده داده می شود، شما باید آب را به گیاهان هوایی بیاورید.

از سوی دیگر، کوکداما می تواند چیز خوبی و سرگرم کننده ای برای امتحان باشد. کوکه داما نام گلوله های خزه ای شیک ژاپنی است.

5) نکات مراقبت از جنگل شهری

بدانید که گیاه شما از کجا می آید

دانستن تاریخچه گیاه جدیدتان به شما برای طراحی خانه برای عاشقان گیاه کمک می‌کند به روشی درست از آنها مراقبت کنید. به عنوان مثال هرگز گلدان سرخس را نزدیک پنجره قرار ندهید زیرا محیط مورد علاقه آنها محیطی مرطوب و سایه است. این کاملاً برخلاف گیاهان آبدار است که ترجیح می دهند در مکان های خشک زندگی کنند. آنها به راحتی در مناطق بیابانی رشد می کنند.

آبیاری

نابخشودنی ترین اشتباه یک باغبان داخلی مبتدی آبیاری بیش از حد است، زیرا گیاه معمولاً با قربانی کردن برگ های پیرتر در پایین ساقه اصلی به این مسئله واکنش نشان می دهد. در عمل، زیر آبیاری بهتر از آبیاری بیش از حد است، زیرا گیاهان در عرض یک هفته نمی میرند، اما اگر بیش از حد آبیاری شوند، بلافاصله تحت تأثیر قرار می گیرند.

بنابراین، قبل از اینکه تصمیم بگیرید به آن مقداری آب بدهید یا نه، حتما با انگشت خود خاک را آزمایش کنید. تا آنجا که ممکن است در مورد مراقبت از گیاهان بیاموزید

سخن آخر

باغبانی خانه به یک دلیل خوب به یک امر مرسوم در مناطق شهری تبدیل شده است. از حفظ ارتباط با طبیعت گرفته تا تحت تاثیر قرار دادن دوستانمان با نمونه های شیک، ما دوست داریم فضایی جنگلی را در داخل خانه بازسازی کنیم.

اما، اگر می خواهید گیاهان گرانبهای خود را برای مدت طولانی نگهداری کنید، خوب است که در اسرع وقت با مواد گیاهی آشنا شوید.

بنابراین، اگر برای اولین بار قصد دارید بخشی از جنگل را به خانه خود بیاورید، در اینجا چند نکته ضروری وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید، و مهدکودک های باغ معمولا اهمیت کافی را برجسته نمی کنند.

همه گیاهان برای زنده ماندن در داخل خانه برابر نیستند، برخی از گونه ها انعطاف پذیرتر و برخی دیگر شکننده تر هستند. دفعه بعد که گیاهی را خریدید به سه عامل زیر فکر کنید.

شما میتوانید برای افزایش اطلاعات خود مقاله 7 مورد از بهترین انواع دراسنا برای نگهداری در خانه را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *