مقالات, نگهداری گیاهان

عوامل موثر در رشد برگ جدید در فیکوس لیراتا

عوامل موثر در رشد برگ جدید در فیکوس لیراتا

انجیر برگ کمانچه، یا فیکوس لیراتا ، عاشق غذا خوردن است! برگ های بزرگ و رشد نسبتا سریع آنها و همچنین گرفتن برگ های جدید در فیکوس لیراتا نیاز به مواد مغذی زیادی دارد. اما چند بار باید کود دهی کرد؟ میزان کوددهی انجیر برگ کمانچه به فصلی که در آن هستید، سرعت رشد گیاهتان و نوع کودی که استفاده می کنید بستگی دارد.

عوامل موثر در رشد برگ جدید در فیکوس لیراتا

گیاهان اغلب به دلیل لقاح ناکافی، که منجر به کندی رشد و زرد شدن برگ ها می شود، رنج می برند. کوددهی مناسب به گیاه شما بهترین سلامتی را می دهد و آن را سبز و زیبا نگه می دارد. اکنون هر یک از این عوامل را بیشتر توضیح می دهیم.
اما قبل از شروع، به خاطر داشته باشید که به عنوان پیش نیاز رشد، باید گیاه خود را در شرایط رشد ایده آل از نظر سبک و آب نگهداری کنید. یک گیاه ناسالم که برای زندگی خود مبارزه می کند، بیش از حد آبیاری شده یا خشک شده است، مهم نیست که چقدر کود اضافه کنید، رشد نمی کند. نکات موجود در این وبلاگ را دنبال کنید تا در صورت نیاز در مورد مراقبت از گیاهان به شما کمک کند. به اصول مراقبت از درخت انجیر برگ کمانچه به عنوان نقطه شروعی برای نکات خاص ficus lyrata یا توصیه جهانی در مورد نحوه آبیاری صحیح گیاهان داخل ساختمان که همه انواع گیاهان آپارتمانی را پوشش می دهد، مراجعه کنید.

برگ جدید بچه روی انجیر برگ کمانچه من (ficus lyrata)

برگ جدید بچه روی انجیر برگ کمانچه من (ficus lyrata)

 

1. انطباق فیکوس لیراتا برای مکان و فصل شما

گیاهان آپارتمانی در فصل بهار و تابستان به دلیل نور فراوان بیشتر فعال هستند. انطباق در این مواقع بسیار مهم است. گیاه برگ کمانچه شما به دنبال مواد مغذی است و بدون آنها نمی تواند رشد کند و شکوفا شود.
با این حال، در طول زمستان، گیاه شما با رشد جدید چندان فعال نیست. به همین دلیل، در فصل زمستان نیازی به کود دادن ندارید. مدت زمان زمستان و آب و هوا بستگی به محل زندگی شما دارد.
مناطق شمالی نسبت به مناطق نزدیک به استوا دمای سردتری خواهند داشت. بنابراین، انجیر برگ کمانچه در مناطق سردتر بیکارتر می ماند، در حالی که انجیر برگ کمانچه در مناطق گرمتر تا زمانی که دوباره به روند رشد خود ادامه ندهد، به استراحت زیادی نیاز نخواهد داشت. به عنوان مثال، در سن دیگو، ما انجیرهای برگ کمانچه خود را در تمام طول سال بارور می کنیم و آنها به رشد خود ادامه می دهند!

2. نیازمندها برای رشد برگ جدید در فیکوس لیراتا

همه گیاهان انجیر برگ کمانچه، چه در حال رشد فعال باشند و چه نباشند، به مواد مغذی نیاز دارند. اما آنهایی که زیاد رشد می کنند خاک خود را از مواد مغذی سریع تری تخلیه می کنند. برنامه کوددهی شما به سرعت رشد گیاه شما بستگی دارد.
اگر گیاه جوانی دارید که می‌خواهید سریع رشد کند، می‌توانید هر بار که آبیاری می‌کنید، آن را با غذای گیاهی انجیر برگ کمانچه با فرمول سفارشی ما کود دهید. این تضمین می کند که گیاه شما یک منبع ملایم اما ثابت از مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند. انجیر برگ کمانچه در صورتی که به درستی تغذیه شود و نور طبیعی فراوانی داشته باشد، می تواند سالانه 12 تا 18 اینچ رشد کند!
 
اما اگر گیاه بزرگی است و نمی خواهید بزرگتر شود، می توانید تغذیه را به یک بار در ماه کاهش دهید. این به انجیر برگ کمانچه شما تغذیه کافی برای سالم ماندن و رشد می دهد، اما از رشد قوی حمایت نمی کند.

3. نوع کود که برای رشد برگ های جدید در فیکوس لیراتا

انواع مختلفی از کود وجود دارد که می توانید با انجیر برگ کمانچه استفاده کنید. به طور کلی، شما باید کود جامد یا مایع را انتخاب کنید. اگر کود جامد را انتخاب می کنید، باید انتخاب کنید که آیا از یک محصول کند رهش استفاده کنید یا خیر.
هنگام استفاده از کود جامد، بیشتر مراقب باشید که گیاه خود را بیش از حد کود ندهید، که می تواند منجر به سوختن سیستم ریشه شود. هنگام استفاده از کودهای آهسته رهش، مراقب باشید که گیاه خود را به دقت تحت نظر داشته باشید تا علائم کوددهی بیش از حد یا کمتر از آن وجود داشته باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از خاک ها دارای کود هستند، بنابراین هنگام ترکیب محصولات کود باید مراقب باشید.
ما غذای مایع گیاه انجیر لیف کمانچه خود را ایجاد کردیم تا ملایم باشد و جذب گیاه شما آسان باشد، بدون خطر سوختن سیستم ریشه شما. این فرمول برای استفاده در هر بار آبیاری، مانند مولتی ویتامین برای فیکوس لیراتا طراحی شده است. این کار حدس و گمان را از تغذیه گیاه شما حذف می کند و لازم نیست به یاد داشته باشید آخرین بار چه زمانی کود داده اید.
با هر روال کود دهی، مراقب علائم شادی (رشد جدید) یا ناراضی بودن (زرد شدن برگها یا توقف رشد) گیاه خود باشید. در طول فصل رشد با ریتم های طبیعی گیاه خود هماهنگ باشید و روال خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

4. رشد سریع گیاهان آپارتمانی

آیا شما هم دوست دارید که برگ های جدید در فیکوس لیراتا را ببینید؟
برگ‌های نوزاد تازه متولد شده معمولاً رنگ پریده‌تر، براق‌تر و نرم‌تر از برگ‌های بالغ هستند. برای من شخصا، همیشه خوشحالی است که شاهد تولد یک برگ جدید باشیم، زیرا آن‌ها بسیار شکننده هستند! اعتراف می کنم که در یک برگ ساده می بینم که تمام چرخه زندگی که توسط مادر طبیعت طراحی شده است متولد می شود. اما باشه، شبه معنوی گیاهی کافیه…
در حال حاضر، می‌توانید این فهرست ساده و در عین حال مفید از گیاهان آپارتمانی با رشد سریع را بررسی کنید که شما را با نوزادان جدید مجذوب می‌کند تا بیشتر از حد متوسط ​​از آن شگفت زده شوید.

5. خاک و ریشه های سالم برای یک گیاه خانگی زیبا

درک کمی در مورد آنچه در داخل مخلوط گلدانی گیاه آپارتمانی شما اتفاق می افتد می تواند به شما در مراقبت بهتر از آن کمک کند. مثل همیشه، من از اصطلاحات ساده برای توضیح مفاهیم استفاده خواهم کرد، بنابراین نیازی به داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم باغبانی نیست. شبکه ریشه های گیاه اندام اصلی تغذیه آن را تشکیل می دهد، جایی که تمام مواد مغذی مورد نیاز برای زندگی و رشد مناسب را دریافت می کند.

مخلوط گلدانی یک مخزن از مواد مغذی است.

وقتی گیاهی را خریداری می کنید، مخلوط گلدان پر از مواد مغذی است (مواد مغذی طبیعی موجود در خاک به اضافه این کپسول های کوچک که توسط پرورش دهنده به مخلوط گلدان اضافه می شود). خاک شامل سه عنصر طبیعی حیاتی برای گیاه است: K، N و P. این عناصر اساسی برای شادابی برگ، سلامت ریشه و حتی شکوفه دادن گل ها هستند. نسبت ایده آل هر عنصر به گونه گیاه شما بستگی دارد. پس از اینکه گیاه در خانه ما قرار گرفت، به خوردن مواد مغذی از خاک ادامه می دهد، اما تا زمانی که کود اضافه نکنید، خاک را به آن اضافه کنید، یا دوباره در خاک تازه قرار دهید، مواد مغذی دوباره پر نمی شوند. زمانی که گیاه در حال رشد برگ های جدید یا گسترش ریشه ها است به مواد مغذی بیشتری نیاز دارد. مقدار مناسب بستگی به فصل دارد.

آبیاری بیش از حد با گیاه شما چه می کند؟

آبیاری بیش از حد گیاه به این معنی است که خاک از آب اشباع می شود. اگر گلدان شما زهکشی کمی برای خلاص شدن از شر این آب اضافی داشته باشد، گیاه نیز قادر به جذب آن نخواهد بود. هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، خاک به طور طبیعی هوا و اکسیژن می‌شود، اما در خاکی که بیش از حد آبیاری شده، آب اکسیژن را مسدود می‌کند. اکسیژن عنصر کلیدی خاک سالم و در نتیجه عملکرد ریشه است. بدون اکسیژن هوا، خاک شروع به پوسیدگی می کند و به نوبه خود ریشه ها بیمار می شوند و به راحتی تحت تأثیر قارچ قرار می گیرند و غیره. شما معمولاً شروع به دیدن نقاط سیاه یا کپک پودری سفید و غیره می کنید و آن را “SOS گیاهی” می نامید. مراقبت از سلامت خاک تقریباً همه چیز در حفظ سلامت گیاه شما در بیرون است. بنابراین ابتدا از کاشت مستقیم گیاه در گلدان خودداری کنید، مگر اینکه خود آبیاری باشد. در واقع ایده خوبی است که گلدان پلاستیکی اصلی را که دارای سوراخ های زهکشی داخلی است نگه دارید. به این ترتیب آب اضافی می تواند از آن عبور کند. حتی بهتر از آن، می توانید شروع به آبیاری گیاه خود از پایین کنید و میزان آبی که قرار است بنوشد را کنترل کنید.
وقتی برگ های جدید نوزاد را روی گیاهان خود می گیرید، چه احساسی دارید؟
سرخوش؟ سپاسگزار؟ شبه روحانی مثل من؟ در نظرات به ما بگویید!

سخن پایانی آرنیگل

خیلی ممنون که این پست با موضوع برگ های جدید در فیکوس لیراتا را مجله آرنیگل خواندید. راهنمای رایگان مراقبت از گیاه خود را دانلود کنید یا ما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *